2019. június 16. vasárnap, Jusztin nap van. Holnap Alida, Laura nap lesz.

A Nyíregyházi Állatparkban találkoznak a világ vezető tengerbiológusai

A Nyíregyházi Állatparkban találkoznak a világ vezető tengerbiológusai. Április 13-18 között a porcos-halak azaz a ráják és a cápák tartásával és  állatorvosi  kezelésével kapcsolatos konferenciának ad helyet a Hotel Pangea, Nyíregyházán. A rangos esemény elismerése a Nyíregyházi Állatpark Ócenáriumában folyó szakmai munkának.

A több mint 10 országból érkező szakemberek között olyan neves előadók is vannak, mint a floridai Disney World nagyakváriumából érkező Natalie D. Mylniczenko, aki a cápák viselkedését kutatja, így sok hasznos tanácsot adhat miként kell ezekkel a különleges állatokkal bánni az akváriumban; hogyan tápláljuk és milyen környezettel vegyük körbe őket. A közel 50 résztvevő számára a Nyíregyházi Állatpark munkatársai bemutatnak egy cápabefogást, illetve azt, hogy gyógykezelésben miként kell altatni ezeket az állatokat. (fotó: archív)

- Sóstó Zoo -