2024. április 16. kedd, Csongor nap van. Holnap Rudolf nap lesz.

A  Megyei Katasztrófavédelem összefoglalója

Teljes terjedelmében égett egy személygépkocsi Újfehértón, egy családi ház udvarán. A Széchenyi István utcai esetnél egy ott tartózkodó kezdte el oltani a lángokat; a tüzet a helyi önkormányzati és önkéntes tűzoltók fékezték meg, amely nem terjedt át a közeli lakóházra és pajtára sem. A tűz feltételezhetően elektromos zárlat miatt keletkezett.

Falevelek izzottak egy négyzetméteren a nyíregyházi Jázmin utcában hétfő kora délután. A szabolcsi megyeszékhely hivatásos tűzoltóit riasztották az esthez, akik kéziszerszámokkal avatkoztak be.

Két nagy méretű fa megdőlt és veszélyeztetett egy épületet az ibrányi Ipartelep utcában. A helyi önkormányzati és a nyíregyházi hivatásos tűzoltók avatkoztak be létrás jármű segítségével.

Parkoló autónak hajtott neki egy személygépkocsi hétfő délután a gyürei Árpád utcában. A vásárosnaményi önkormányzati tűzoltók áramtalanítottak, majd a rendőrségi helyszínelés után megszüntették a forgalmi akadályt.

- Sz-Sz-B megyei Katasztrófavédelem -