2019. április 20. szombat, Konrád, Tivadar nap van. Holnap Konrád nap lesz.

Lomtalanítás - több tonna lom gyűlt össze

Az idei tavaszi lomtalanítást illetően összességében pozitív visszajelzéseket kapott a lakosságtól az Észak-Alföldi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. Petró Árpád ügyvezető tájékoztatása szerint Nyíregyházán összesen 779,44 tonna lomhulladékot szállítottak el, ebből csak a múlt hétvégére meghirdetett lomtalanítás során 433,49 tonnát. A lomtalanítás során azoktól a nagydarabos lomhulladékoktól szabadulhatott meg a lakosság, amik feleslegessé váltak, a háztartásokban képződtek, de a szabványos gyűjtőedényekben járatnapokon nem lehetett elhelyezni, mert a gyűjtőedény méreteit meghaladta – pl.: elhasználódott bútorok, használati tárgyak. Nagy gondot okozott, hogy a lakosság figyelmen kívül hagyva a felhívásokat, és nem csak szombaton, hanem vasárnap, a gyűjtőjáratok elhaladta után, valamint a kijelölt lomtalanítási helyszínek feltakarítása után is helyezett ki lomokat. Emellett sokan most akartak szabadulni a csomagolási hulladékoktól is. Bár az idei tavaszi lomtalanítás véget ért, a közszolgáltató tervei között szerepel, hogy bevezesse az úgynevezett „Házhoz hívható lomtalanítást”, amellyel jelentős mértékben tudnák a ráfordításaikat optimalizálni, tisztább lakókörnyezetet biztosítva a városlakóknak.

- nyíregyháza.hu -