2020. november 25. szerda, Katalin nap van. Holnap Virág nap lesz.

Megtalálták a város karácsonyfáját

Megtalálták Nyíregyháza karácsonyfáját, a NYÍRVV Nonprofit Kft több mint 40 felajánlásból választotta ki azt a fenyőt, amely a Kossuth tér éke lesz majd az idei ünnepek alatt. A fát november 10-én állítják fel szokásos helyén. A témában Kovalecz Róbert, a városüzemeltető irodavezetője elmondta, egy 18-19 méter magas, nordmann jellegű fenyőről van szó. Az idei advent november 29-én kezdődik, a díszek alapja a korábbi, megszokott díszek lesznek. A legrégebbi fénydíszeket az izzók elavultsága miatt már nem használják idén, ehelyett egy 1200 méteres új fényfüzért szerez be a NYÍRVV. Így több, mint három kilométernyi fény dísziti majd Nyíregyháza város karácsonyfáját, a fából és világító csillag és haranddíszek mellett. (fotó: illusztráció - archív)