2019. augusztus 23. péntek, Bence nap van. Holnap Bertalan nap lesz.

Rács mögött a nyíregyházi kasszafúrók

A nyomozás jelenlegi adatai szerint két hajdú-bihari férfi 2019. július 12-én az esti órákban gépkocsival Nyíregyházára utazott, ahol felkeresték az egyik ismert magán egészségügyi intézményt. Éjfél körül a magukkal hozott szerszámokkal levágták az épület ablakán lévő rácsot, majd az egyik irodában talált páncélszekrény ajtaját is kifeszítették, amiből több, mint 5 millió forintot tulajdonítottak el. Azonban túl sokáig nem örülhettek a zsákmánynak, mert a rendőrség még Nyíregyháza belterületén, a Debreceni úton elfogta őket, majd őrizetbe is vették a két gyanúsítottat. A Nyíregyházi Járási Ügyészség indítványozta, hogy a bíróság tartóztassa le mindkét gyanúsítottat, mert súlyos bűncselekményt követtek el, az egyébként már többször büntetett előéletű gyanúsítottak ellen jelenleg is folyik más ügyben eljárás. A nyomozási bírói az ügyészi indítvánnyal egyetértett, és 2019. augusztus 15. napjáig elrendelte a gyanúsítottak letartóztatását – tájékoztatta rádiónkat dr. Szilágyi László sajtószóvivő.

Forrás - Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség