2024. április 25. csütörtök, Márk nap van. Holnap Ervin nap lesz.

Rajt előtt a NYÍKSE

Tavaly harmadik, idén második lett a férfi kosárlabda NB-II-ben a NYÍKSE. Az együttes megnyerte a Keleti csoportot, majd a négyes döntő házigazdájaként ezüstérmet szerzett. Bár eredetileg csak a bajnok jutott volna fel az NB-I/B-be, de mivel volt olyan együttes, mely nem vállalta az indulást, így felkérték a nyíregyházi csapatot, mely igent mondott a magasabb osztályra.  A keret több helyen változott a nyári szünetben. Két légiósa lesz a nyírségieknek, egy francia irányító épp a napokban érkezett. Kovács Tibor eddigi vezetőedző a jövőben szakmai vezetőként dolgozik. A csapatot vezetőedzőként Brane Savic, másodedzőként Balogh Balázs irányítja majd. A tréner az előző idényben még játékosként is szerepelt, most viszont már csak a kispadról irányítja a NYÍKSE-t. A bajnokság már a héten elkezdődik. Pénteken este a NYÍKSE a  Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli együttesét fogadja 19 órától a Bánki tornatermében. A hazai találkozók a nézők számára ingyenesek, támogató bérletet lehet vásárolni, mellyel a klub működését segíthetik. (fotó: Facebook/Nyíregyházi sporthírek)

- Nyíregyházi sporthírek -