2019. május 24. péntek, Eliza, Eszter nap van. Holnap Orbán nap lesz.

Városnap és Szelektív Szombat Nyíregyházán

Május 17-én Nyíregyháza várossá válásának 266. évfordulója alkalmából Városnapi Programsorozatot rendez Nyíregyháza Önkormányzata. 9 órától kezdődnek a prorgamok, lesz ünnepi megemlékezés és koszorúzás, és eredményt is hirdetnek az előzetesen meghirdetett rajzpályázaton.

Május 18-án tartják a Szelektív Szombat elnevezésű rendezvényt. A Kossuth téren 9 órakor kezdődnek a programok. Lesz zenés-táncos bemelegítés, fellép az Alma együttes, az Old Rock, a Folkfusion Band & Lifestly, a Mentha Projekt, a Hungaro Retro Táncshow. Meg lehet kóstolni a város tortáját, a napot pedig a Unique együttes és a Hooligans élő nagykoncertje zárja. Kísérőrendezvényként lesz csillagtúra, gasztroudvar, játéksziget. A családi vetélkedőnapot idén is a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítésének jegyében tartják.

További programok