2024. május 4. szombat, Flórián, Mónika nap van. Holnap Adrián, Györgyi nap lesz.

Az erős szél miatt is volt tűzoltói beavatkozás

Az erős szél miatt több helyszínen volt szükség tűzoltói beavatkozásra Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében kedden, közölte a katasztrófavédelem. A 4106-os úton Nyírkarásznál, 4117-es úton Olcsvánál, valamint a 4924-esen Csengerújfalunál félpályás útzárat képezett egy-egy úttestre dőlt fa. Lehasadt faágak veszélyeztették és akadályozták a forgalmat a nyíregyházi Kert és Selyem utcán, valamint Nyírgyulaj térségében a 493-as úton. A szél a nyírgyulaji Mártírok útján egy használaton kívüli magtár tetőszerkezetét és kéményét bontotta meg, a nyíregyházi Mártírok terén egy épület cserepeit mozdította el egy négyzetméteren. A helyszíneken a baktalórántházi, nyíregyházi, nyírbátori hivatásos, valamint a vásárosnaményi és a csengeri önkormányzati tűzoltók avatkoztak be.