2021. április 10. szombat, Zsolt nap van. Holnap Leó, Szaniszló nap lesz.

2022 pünkösdjén nyithat a Görögkatolikus Egyháztörténeti Múzeum

2022 pünkösdjén nyithat a Görögkatolikus Egyháztörténeti Múzeum, írja a nyíregyháza.hu. Az újratervezés után tavaly október 2-án megtörtént az ünnepélyes alapkőletétel, és azóta rohamos léptekkel haladnak az építők a közel másfél milliárdos beruházással. Kiállítótér, könyvtár, tanulmányi ház és restaurátorműhely is lesz a többfunkciós épületben, mely a magyarországi görögkatolikus egyház elmúlt 400 évét reprezentáló kincseknek is helyet ad.

A háromszor 100 négyzetméteres kiállítótérbe kerülnek a Görögkatolikus Püspökség épületében több évtizede őrzött kincsek. Ikonok, ötvös- és liturgikus tárgyak, a szertartások textilkellékei, de a könyvtár kéziratos és nyomtatott köteteit is itt helyezik el. A múzeumpedagógiai helyiségben az egyházi évhez, illetve a kiállításokhoz kapcsolódó foglalkozásokat tartanak majd. Az egyik kétszintes szárny lesz a tanulmányi ház, mely a Szent Atanáz Hittudományi Főiskola képzéseit támogatja. (fotó: Szarka Lajos)