2024. május 4. szombat, Flórián, Mónika nap van. Holnap Adrián, Györgyi nap lesz.

5. alkalommal rendeznek Csillagfutást

Ismét lesz Csillagfutás Nyíregyházán. Az Omnis Forte Egyesület szervezésében április 20-án, szombaton immár ötödik alkalommal startolnak el a futók. A résztvevők sokat tehetnek a daganatos megbetegedések elleni küzdelemért is, a nevezési díjakból ugyanis a Jósa András Tagkórház onkológiai osztályát támogatják. A helyszín ezúttal is a Bujtosi Városliget, mondta el Kemecsei György, az Omnis Forte Egyesület alelnöke. A nagyszabású rendezvényen bárki elindulhat, korosztályi megkötés nélkül. 1,5km, 4,5km, 9km-es távokat teljesíthetnek a résztvevők, akár gyalog is. A Bujtosi Városligetben a csillagos ég alatt futni már önmagában különleges, viszont a rendezvényen különböző fényforrásokkal is bevilágítják a pályát. Ulrich Attila alpolgármester elmondta, örömmel állnak a renedzvény mellé, hiszen a mozgás az egészséges életmód elengethetetlen része. Wéber Ágnes, a nyíregyházi Jósa András Tagkórház onkoradiológiai osztály osztályvezető főorvosa köszönötét fejezte ki annak kapcsán, hogy a nevezési díjakat az onkológiai betegek gyógyulásáért ajánlja fel a szervező egyesület. A főorvos a szűrések fontosságára is felhívta a figyelmet.

A futás mellett több programmal is készülnek a szervezők. Lesz mások mellett Wing Tsun kung fu és mediball bemutató, vívás és táncshow is. Emellett a Magyar Honvédség a helyszínen toborzást is tart: bemutatják a katonák életét, ki lehet próbálni a legújabb VR-szemüvegüket, elhozzák a CZ Bren fegyvercsalád egy-egy példányát, valamint lézerlövészettel várnak mindenkit.