2021. október 22. péntek, Előd nap van. Holnap Gyöngyi nap lesz.

5. alkalommal rendezték meg Nyíregyházán a Közfoglalkoztatási Kiállítás és Vásárt, ahol közel 100 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település mutatta be a Járási Startmunka mintaprogramok eredményeként előállított termékeit. Román István kormánymegbízott a megnyitón elmondta: a közfoglalkoztatási program egyfajta hídként szolgál a munkanélküliség és az elsődleges munkaerőpiac között. Közölte: évről évre egyre többen kerülnek át az elsődleges munkaerőpiacra, ugyanakkor a megyének még vannak olyan települései, ahol a közfoglalkoztatás az elérhető, így még szükség van a programra, amely folytatódni fog a jövőben.

Ezt erősítette meg köszöntőjében Szulimán Zsolt, a Belügyminisztérium főosztályvezetője, aki közölte: 2022-ben a kormány 120 millliárd forintot fordít a Közfoglalkoztatási program finanszírozására. Azt is elmondta: Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 211 település vesz részt a Közfoglalkoztatási programban, ebből 15 település a szaktárca gazdaságélénkítő programjában is. Utóbbi célja a helyi fejlesztések révén új munkahelyek létrehozása, értékteremtés és a vidék fejlesztése. (fotó: Facebook/Baracsi Endre)