2024. április 26. péntek, Ervin nap van. Holnap Zita nap lesz.

50. alkalommal rendezték meg a Megyei Elsősegélynyújtó Versenyt

Az elmúlt hétvégén, 50. alkalommal rendezték meg a Megyei Elsősegélynyújtó, valamint Csecsemő- és Kisdedgondozó Versenyt. A versenyzők 8 elsősegélynyújtó, illetve 6 csecsemőgondozási állomáson mérhették össze tudásukat. A nap sikerét a zsűritagok, a mentőtisztek, mentőápolók, védőnők, a rendőrség munkatársai, minden csapat versenyző tagjai, felkészítő tanárai, az önkéntesek, imitátorok a vöröskereszt megyei szervezetének munkatársai és végül, de nem utolsó sorban a verseny helyszínét biztosító Nyíregyházi SZC Zay Anna Technikum és Kollégium dolgozói biztosították.

Elsősegélynyújtó versenyen helyezést értek el:

Gyermek kategória, I. helyezett Eötvös József Ált. Isk. és ÁMK Vásárosnamény, II. helyezett Dunant küldöttei, III. helyezett Jókaisok.

Ifjúság kategória, I. helyezett Esze Tamás Gimnázium Mátészalka, II. helyezett Kandó-Sokk, III. helyezett Szívügyek.

Felnőtt kategória: I. helyezett Stabiloldal

Csecsemőgondozási verseny:

Gyermek kategória, I. helyezett: Nyíregyházi Bem József Általános Iskola.

Ifjúsági kategória I. helyezett Esze Tamás Gimnázium Mátészalka, II. helyezett Pillangók, III. helyezett Zay-ONGÓK.

- Sz-Sz-B megyei Sajtószolgálat/fotó: Facebook - Magyar Vöröskereszt Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezete -