2019. szeptember 22. vasárnap, Móric nap van. Holnap Tekla nap lesz.

A duális képzésről egyeztettek

A duális képzés következő tanévet érintő teendőiről, eredményeiről tartottak konferenciát a napokban a Nyíregyházi Egyetemen. A szakmai programon a gépész-, közlekedés-, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépész- és mezőgazdasági mérnök szakokon folyó duális képzések 2018/19-es tanév II. félévének tapasztalatai is megvitatásra kerültek a vállalati és egyetemi tapasztalatok, illetve az elhangzó fejlesztési javaslatok alapján. A napirendi pontok között szerepelt az idei tanév I. félévi duális gyakorlati képzés előkészítése, feladatai, valamint üzemi tematikák, gyakorlati képzési programok kidolgozása. A résztvevők a duális képzés fejlesztését célzó javaslatokat is megfogalmaztak. Az értekezleten elhangzott: „a Nyíregyházi Egyetem a 2020/2021-es tanévre is meghirdeti – vállalati partnereivel közösen – duális képzéseit, melyre a hagyományos felvételi eljárásban 2020. február közepéig lehet jelentkezni.

- Sz-Sz-B megyei Sajtószolgálat/NYE -