2021. március 4. csütörtök, Kázmér nap van. Holnap Adorján, Adrián nap lesz.

A jégről mentést gyakorolták

Jégről mentési gyakorlatokon vettek részt az elmúlt napokban a nyíregyházi Bujtosi tónál a Nyíregyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság szolgálati csoportjai, a szabolcsi megyeszékhely önkéntes tűzoltói, valamint Ibrány és Újfehértó önkormányzati egységei és a Kelet-magyarországi Speciális Mentő Egyesület tagjai is részt vettek. A tűzoltók többek között dugólétrákat, valamint egyéb speciális felfújható eszközöket, hordágyakat, köteleket használtak a szimuláció során. A jégbeszakadás nem gyakori baleset, ám bármikor történhet ilyen, ezért is fontos, hogy a hivatásos, önkormányzati és önkéntes egységek is (amikor adottak a körülmények), gyakorolják a jégről mentést. (fotó: Megyei Katasztrófavédelem - Rutkai Dér Vivien)

- Sz-Sz-B megyei Sajtószolgálat/Megyei Katasztrófavédelem -