2024. szeptember 8. vasárnap, Adrienn, Mária nap van. Holnap Ádám nap lesz.

A sínek között raboltak

Évekre börtönbe kerülhet az a két fiatal, aki idén februárban egy cseh férfit rabolt ki a nyíregyházi vasútállomáson.

A két 20 éves fiatal február 25-én az éjszakai órákban Nyíregyházán, a vasútállomás közelében felfigyelt a külföldi férfire. Őt leszólították, és a pár női tagja szexuális szolgáltatást ajánlott neki. Mikor ezt a cseh férfi visszautasította, társa hangosan kiabálva pénzt követelt tőle, és meg is lökte, a nő pedig hátulról nyakon ütötte.

Ekkor a megtámadott férfi megpróbált elmenekülni, de a sínekben elesett. A támadók ezt kihasználva a földre nyomták, és nadrágzsebéből kivették a pénztárcáját, benne 400,- EUR-val, majd elfutottak.

Az ügyészség a két fiatalt rablás bűntettével vádolja, és mivel már korábban is kerültek összetűzésbe a törvénnyel, velük szemben - beismerésük esetén - 4 és fél év végrehajtandó börtönbüntetésre tett indítványt vádiratában – tájékoztatta rádiónkat Borsodi-Buss Emese, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség sajtószóvivője.