A tudatos, takarékos vízhasználat fontosságára figyelmeztet a Magyar Víziközmű Szövetség az extrém meleg időjárás miatt. Azt kérik a felhasználóktól, hogy locsolásra ne csapvizet használjanak, és csökkentsék a locsolás gyakoriságát. Emellett mellőzzék az ivóvízzel történő pormentesítést, és a hőség idején az utak, járdák locsolását se csapvízzel oldják meg. Mint írták, a kánikulában fontos figyelni környezettudatos, nem pazarló vízhasználatra, hiszen a klímaváltozás a vízellátásban is érezteti már hatását.
- MTI/Sz-Sz-B megyei Sajtószolgálat -