2020. augusztus 7. péntek, Ibolya nap van. Holnap László nap lesz.

A Városalapítókra emlékezett a városvezetés

Minden évben május 3. hetében rendezi meg Nyíregyháza MJV Önkormányzata a „Városnapok” programsorozatot. Ebben az évben Nyíregyháza újratelepítésének 267. évfordulóját ünnepeljük. Emellett 2020-ban Iserlohn és Nyíregyháza testvérvárosi kapcsolatának 30 éves jubileumát, valamint Szatmárnémeti és Nyíregyháza testvérvárosi együttműködésének 20 éves jubileumát is ünnepeljük. Az ünnepi programok megrendezésére tekintettel a járványhelyzetre, most nincs lehetőség, de aki szeretné leróni tiszteletét a városalapítók előtt, egyénileg megteheti azt, mint ahogyan városunk vezetői is éltek ezzel a lehetőséggel. Dr. Kovács Ferenc polgármester, Jászai Menyhért és Dr. Ulrich Attila alpolgármesterek, valamint Dr. Szemán Sándor címzetes főjegyző pénteken helyezték el az emlékezés virágait a Városalapítók szobra előtt. (fotó: Szarka Lajos)