2020. július 5. vasárnap, Emese, Sarolta nap van. Holnap Csaba nap lesz.

A végéhez közeledik a Kállay-kúria fejlesztése

Nyíregyháza MJV Önkormányzata a Modern Városok Program keretében valósítja meg „A nyíregyházi Kállay-kúria fejlesztésének 2. üteme” című projektet. Dr. Kovács Ferenc polgármester és Dr. Ulrich Attila alpolgármester helyszíni bejáráson tekintették meg a felújított szárnyat, valamint a Kállay Gyűjtemény felújított főépületbe „költöztetésének” folyamatban lévő munkálatait. A 16.000 kötetes könyvtár a főépület emeleti részén már a végleges helyére került. Most a megközelítőleg 18.000 db műtárgy „költöztetésén” dolgoznak. Ezzel párhuzamosan folyamatban van a Kállay Gyűjtemény állandó kiállításának építése, berendezése az „A” épület földszinti kiállító terében. A gyűjtemény kezelőinek tervei között szerepel egy időszaki kiállítás berendezése is Dr. Kállay Rudolf, a Kállay-ház építtetője halálának 100. évfordulója alkalmából, „Orvoslás a századfordulón” címmel. A megújult Kállay-kúria, benne a teljes Kállay Gyűjteménnyel, és a majd újabb kulturális színfoltot jelentő várostörténeti kiállítással várhatóan június végén nyithatja meg kapuit a nagyközönség számára. (fotó: Trifonov Éva)

- Nyíregyháza MJV -