2019. október 21. hétfő, Orsolya nap van. Holnap Előd nap lesz.

A zarándokhelyek a közösséghez kötődést erősítik

A zarándokhelyek amellett, hogy nyugodt környezetet nyújtanak a hívőknek és a nem hívőknek az Istenhez vezető út megkereséséhez, a közösséghez való kötődést is erősítik - hangoztatta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára hétfőn Máriapócson, a görögkatolikus zarándokház átadásán. Soltész Miklós a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településen arról beszélt, hogy a mai "rohanó, istenhitet száműzni akaró" korszakban a zarándokhelyek a lelki gazdagságot adják meg mindenkinek. Mint ismert, a magyar katolikus közösségek száztíz-százhúsz zarándokhelyet tartanak nyilván az országban, ebből hatvanhatot a kormány és önkormányzatok támogatásával újítottak fel az egyházak.

Forrás - Híradó.hu, kép - programturizmus.hu/illusztráció