2019. október 21. hétfő, Orsolya nap van. Holnap Előd nap lesz.

Átadták a Nyíregyháza-Kótaj összekötő utat

A Terület-és Településefejlesztési Operatív Program keretében mintegy 5,5 kilométeren újult meg a 3822-es jelű, Nyíregyházát Kótajjal összekötő út. A  320 millió forintból megvalósult beruházást Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere, Jászai Menyhért, Nyíregyháza alpolgármestere, dr. Vinnai Győző, a térség országgyűlési képviselője, Baracsi Endre, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei közgyűlés alelnöke és Óvári László, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei igazgatója adta át, hétfőn.

A közútkezelő tájékoztatása szerint a burkolat profilmarása, az új kopóréteg terítése, új tartós burkolati jelek felfestése, 7 autóbusz öböl pár le- és felszálló peronjainak átépítése, valamint a sérült úttartozékok cseréje és a vízelvezető, szikkasztó árkok tisztítása zajlott. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében országosan 2018-ban több mint 526 kilométernyi 4 és 5 számjegyű mellékút felújítása indult el. Ebből Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében mintegy 66 kilométernyi út felújítása valósulhat majd meg európai uniós forrásból.