2021. szeptember 25. szombat, Eufrozina, Kende nap van. Holnap Jusztina, Pál nap lesz.

Budapesten járt Ferenc pápa

Szent István és Szent Erzsébet bátorságát és hitét emelte ki az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus zárómiséjén a Hősök terén Ferenc pápa. Az eseményen több tízezer hívő vett részt. Úrangyala imádságában azt kívánta, hogy legyen a kereszt a híd a múlt és a jövő között. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek a zárómisén azt mondta, hivatásunknak érezzük, hogy híd legyünk Kelet és Nyugat között, a különböző kulturális és vallási világok és a nemzetek között. Ferenc pápa Budapestről Pozsonyba utazott és már meg is érkezett. A szerdáig tartó szlovákiai látogatásán a többi között Pozsony mellett Kassára, és Eperjesre is ellátogat a katolikus egyházfő.

Arra kérte Ferenc pápát budapesti találkozójukon Orbán Viktor miniszterelnök, hogy ne hagyja elveszni a keresztény Magyarországot. A katolikus egyházfő a Szépművészeti Múzeumban találkozott Áder János köztársasági elnökkel, a kormányfővel, majd a magyar püspöki kar tagjaival, valamint a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa és a magyarországi zsidó szervezetek delegációjával. (fotó: Máthé Zoltán)

- InfoStart -

További belföldi hírek