2019. december 7. szombat, Ambrus nap van. Holnap Mária nap lesz.

Csellengő fiatalra bukkantak a nyíregyházi rendőrök

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság körzeti megbízottjai a napokban egy nyíregyházi bevásárlóközpontban igazoltattak egy lány. A tanuló először rossz adatokat adott meg az intézkedő rendőröknek, ezért valós személyazonossága megállapítása érdekében a rendőrkapitányságra előállították. Kiderült, hogy a lány még csak 12 éves, és engedély nélkül maradt távol az iskolai foglalkozásoktól. A rendőrök az iskolai mulasztásról kiértesítették a lány törvényes képviselőjét, és az oktatási intézmény vezetőjét. Kiderült, hogy a fiatal már előző nap sem jelent meg a tanítási órákon. A körzeti megbízottak az iskolakerülő lányt visszakísérték az oktatási intézménybe, és átadták az igazgatónak – írja a police.hu. A rendőrség rendszeresen tart ifjúságvédelmi ellenőrzéseket. A program célja kettős: a fiatalok felelősségérzetének fokozása, valamint védelmük, hogy az iskolakerülés, vagy a szökés ideje alatt nem váljanak bűncselekmény áldozatává.

- SzSzBMRFK -