2024. április 19. péntek, Emma nap van. Holnap Konrád, Tivadar nap lesz.

Diplomaosztó a Nyíregyházi Egyetemen

A Nyíregyházi Egyetemen március 11-én, az intézmény Kodály termében tartották meg az Oklevélátadó Ünnepi Szenátusi ülést. Az elmúlt félévben sikeresen záróvizsgázott egyetemi hallgatók közül szombaton 242 hallgató vette át személyesen oklevelét. Az eseményen köszöntőt mondott Szabó Tünde, országgyűlési képviselő asszonyt, az Északkelet-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos, valamint Vinnai Győző, országgyűlési képviselő. Ünnepi beszédében kívánt sok sikert a diplomásoknak Szabó György, a Nyíregyházi Egyetem rektora. Az eseményen intézmény Szenátusa által adományozott, a Nyíregyházi Egyetem Tiszteletbeli Polgára címet vehette át Papp Csaba, a Gazdálkodástudományi Intézet óraadó oktatója, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Közgyűlés jegyzője. Az alsóbb éves hallgatók nevében Szónok Anna másod éves ének-zene, népzene és népi kultúra szakos hallgató mondott búcsúbeszédet, majd a végzős hallgatók nevében Mosolygó Viktória, Csecsemő és kisgyermeknevelő szakos hallgató mondott köszöntőt.