2024. március 28. csütörtök, Gedeon, Johanna nap van. Holnap Auguszta nap lesz.

Elit alakulat 2.0

A nyíregyházi Jósa András Múzeumban május 14-én két, egymást kiegészítő honfoglalás kori leletanyagot bemutató kiállítás nyílik meg a látogatók előtt. Az Elit alakulat 2.0 című miskolci vándorkiállítás Csíkszereda után Magyarországon Nyíregyházán látható újra. A látványos és interaktív elemek segítségével bepillantást nyerhetünk egyrészt a régészet világába, másrészt megismerkedhetünk a Karoson feltárt leggazdagabb honfoglalás kori temetők leletanyagával.

A Jósa András Múzeum egy önálló kiállítás keretében mutatja be saját gyűjteményének legjavát Szabolcs vezér földjén címmel. A több mint 150 éves múzeum legszebb régészeti tárgyai közé tartoznak a honfoglalás kori leletek. Ezen belül is legismertebbek a pompás hajfonatkorongok és tarsolylemezek, melyek most bemutatásra kerülnek.

A kiállítások november 14-ig tekinthetőek meg.

További programok

2024.04.03 Kiállítás