2019. november 19. kedd, Erzsébet, Elizabet nap van. Holnap Jolán nap lesz.

Emberölés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a rendőrség

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság több személy sérelmére elkövetett emberölés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást C. Péter 23 éves nyíregyházi lakos ellen. A nyomozás adatai szerint a férfi 2019. november 7-én a hajnali órákban ittas állapotban tért haza édesapja házába, majd az ott ideiglenesen lakó, és az emeleti szobájában alvó 26 éves nyíregyházi férfit minden előzmény nélkül bántalmazni kezdte, miközben megöléssel fenyegette. A bántalmazásnak végül a gyanúsított emeletre felsiető édesapja vetett véget. Ekkor a 23 éves férfi az édesapját is megtámadta, majd a konyhából egy kést vett magához, amivel életveszélyesen megfenyegette, majd megszúrta közeli hozzátartozóját. A bántalmazás következtében az 50 éves sértettet életveszélyes sérülésekkel, eszméletlen állapotban szállították kórházba.

A rendőrök a helyszínről gépkocsival elmenekülő férfit a bejelentést követő fél órán belül Kótaj külterületén elfogták. Előállítását követően gyanúsítottként kihallgatták, majd bűnügyi őrizetbe vették. Ellene járművezetés ittas állapotban bűncselekmény elkövetése miatt külön büntetőeljárást indítottak. A rendőrség előterjesztést tesz a gyanúsított letartóztatásának indítványozására az illetékes ügyészségnél.

- SzSzBMRFK -