2021. április 10. szombat, Zsolt nap van. Holnap Leó, Szaniszló nap lesz.

Férfi Hepp-kupa: Nyíregyházára került a trófea

A Nyíregyháza nyerte az idei férfi Hepp-kupát, miután a döntő nagy részében vezetve 3 ponttal legyőzte a hajrát fölöttébb izgalmassá tevő BKG csapatát. A bronzcsatát az Újpest nyerte.

A találkozó első negyede a Nyíregyházának sikerült jobban. A jó védekezéshez ponterős játék párosult elől, így sikerült előnyt szerezni. Sőt, a folytatásban állva hagyta ellenfelét Siska János együttese, így egy 10-3-as menet után időt kellett kérnie a BKG Prímának. Ez használt, mert hét pontra zárkóztak, ám mindkét oldalon sok volt ekkor a pontatlanság. A harmadik negyedben volt, hogy 10 pont fölé nőtt a különbség újra, de rendre visszajött a BKG. Palánk alatt sokkal erősebb volt a Nyíregyháza, Tóth  rendre jól fejezte be az akciókat, de ha kellett hármast is dobott. 65-57-el indult a záró játékrész, és sokáig nem talált be egyik csapat sem. Szobi kipontozódott, a differencia viszont alig változott. Ubilla és Bus jól szolgálta ki a társakat, és sok lepattanót szedtek a mieink, de Nagy Botond triplája után öt pontra olvadt az előny, így időt kellett kérni. Nagy 72-72-nél egyenlített egy újabb hármassal, amire Mohácsi a támadóidő lejártakor dobott triplával válaszolt. Az utolsó két perc izgalmasan alakult. Ubilla kosara nyitotta a hajrát, amire Nagy dobott hármast, 77-77. Tóth Gergely villant a palánk alatt kevesebb mint 40 másodperccel a vége előtt, a másik oldalon pedig Nagy elrontott egy betörést, válaszként Tóth bedobott egy büntetőt, így fennállása során először megnyerte a Hepp-kupát a Hübner Nyíregyháza BS.(fotó: Faceook/Hübner Nyíregyháza BS)

- MKOSZ/nyíregyháza.hu -