2026. augusztus 26. szerda, Izsó nap van. Holnap Gáspár nap lesz.

Forgalomkorlátozások lesznek a futófesztivál idején, Nyíregyházán

A Mozaik Med Sportegyesület, a WITTUR Magyarország Kft. és Nyíregyháza Önkormányzata augusztus 30-án, vasárnap immár hatodik alkalommal rendezi meg a Wittur–Nyíregyházi Futófesztivált, Nyíregyháza zöld futóversenyét. A rendezvény a sport és az egészséges életmód népszerűsítése mellett a közösségépítésre és a környezettudatosságra is kiemelt figyelmet fordít. A különböző távokon a félmaratontól a 10, az 5 és a 2,5 kilométeres versenyszámokon át egészen a Gyermekfutamig várják a résztvevőket, emellett idén is megrendezik a Jótékonysági Futamot. A versenyközpont, valamint a futamok rajt- és célterülete a Kossuth téren lesz.

 

FORGALOMKORLÁTOZÁSOK

A futóverseny vasárnap 8:30 és 12:30 óra között zajlik. A rendezvény ideje alatt a futóútvonal mentén forgalomkorlátozásokra kell számítani, amelyek a helyi és helyközi autóbuszjáratok közlekedését is érintik. Az útlezárásokat a rendőrség és a polgárőrség munkatársai koordinálják. Amint az utolsó futó is elhalad az adott útszakaszon, a korlátozásokat fokozatosan feloldják.

 

1. Korzó Bevásárlóközpont – Szegfű utca – Liszt Ferenc utca – Bujtosi-tó térsége

A korlátozások 8:00 órától várhatóan 10:15 óráig tartanak.

 

Érintett útvonalak:

•             Vay Ádám körút

•             Szegfű utca

•             Liszt Ferenc utca

•             Belső körút

 

2. Sóstói út – Erdei Tornapálya – Sóstógyógyfürdő – Sóstói út – Kossuth utca – Vay Ádám körút útvonal

A korlátozások 8:00 órától várhatóan 11:15 óráig tartanak. A Sóstói úton közlekedő autóbuszok közlekedése szakaszosan biztosított.

 

Érintett útvonalak:

•             Vay Ádám körút

•             Szegfű utca

•             Liszt Ferenc utca

•             Belső körút

•             Pazonyi út – Hunyadi út kereszteződése

•             Korányi Frigyes út – Ferenc körút kereszteződése

•             Sóstói út – a Csaló közig a keresztező útvonalak kereszteződései

•             Csaló köz

•             Sóstói úti felüljáró

•             Kemecsei út a Blaha Lujza sétányig

•             Fürdő utca – a Berenát utcáig a keresztező útvonalak kereszteződései

•             Blaha Lujza sétány

•             Kossuth utca

•             Vay Ádám körút

 

3. Kossuth tér – Nagy Imre tér – Hősök tere – Bercsényi utca (Postáig)

A korlátozások várhatóan 11:00 és 12:15 óra között tartanak. Ez idő alatt az érintett területen parkoló gépjárművek ki- és behajtása sem engedélyezett.

 

Kérik a közlekedőket, hogy a verseny ideje alatt fokozott figyelemmel közlekedjenek, és lehetőség szerint előre tervezzék meg útvonalukat.

További helyi hírek