2019. szeptember 22. vasárnap, Móric nap van. Holnap Tekla nap lesz.

Gépkocsikat adtak át a polgárőröknek Nyíregyházán

Gépkocsikat adtak át a polgárőröknek Nyíregyházán - a korábbi rendőrségi szolgálati gépkocsikat a jövőben a polgárőrség hasznosítja feladatai ellátásához, írja a police.hu.

Farkas József r. dandártábornok megyei rendőrfőkapitány öt gépkocsit adott át a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Polgárőr Egyesületnek. A jelenleg is jó műszaki állapotban lévő négy Opel Astra és egy Nissan Pathfinder típusú autó a jövőben a polgárőrök szolgálati feladatainak végrehajtását segítik majd. A rendőrség számára fontos, hogy legfőbb stratégiai partnerének munkáját segítse, ennek szellemében történt az adományozás. A szolgálatellátáshoz elengedhetetlen munkaeszközök átvételekor Somogyi János, a megyei polgárőrszövetség elnöke köszönetét fejezte ki a rendőrség támogatásáért és hangsúlyozta ennek kiemelkedő jelentőségét a polgárőrök számára. (fotó: police.hu)