2019. október 21. hétfő, Orsolya nap van. Holnap Előd nap lesz.

Gordon Maci Nyíregyházán

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársai 2019. október 7-én a nyíregyházi Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium tanulói részére mutatták be a Mentsétek meg Gordont! című bűnmegelőzési játékot. A diákok az alábbi kérdésekre keresték meg a válaszokat. Milyen bűncselekményeket követtek el Gordon ellen? Mi lehet a következmény az áldozatra és az elkövetőre nézve? Mit tehetnek az osztálytársak, hogyan segítsenek az áldozaton? Kihez fordulhatnak segítségért, ha társuk (vagy akár ők maguk) bajba kerülnek? Hogyan viselkedjenek a világhálón, hogy ne tegyék ki magukat veszélynek? Az interaktív játék során egy kis maci, Gordon segített a gyerekeknek eligazodni az internet világában – írja a police.hu.

- SzSzBMRFK -