2024. október 22. kedd, Előd nap van. Holnap Gyöngyi nap lesz.

Hat csapattal országos szinten

Az elmúlt 12 év legnagyobb létszámával, hat csapattal képviseli magát Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye a 2024-25-ös labdarúgó szezon férfi felnőtt NB-s osztályaiban. Az előttünk álló szezonban a Nyíregyháza Spartacus FC az élvonalban, a Kisvárda Master Good a másodosztályban, míg a Sényő valamint a most feljutó Mátészalka mellett a Nyíregyháza és a Kisvárda második csapata az NB III-ban állhat rajthoz, közölte a szövetsgé területi igazgatósága.

Mióta az MLSZ szervezése alá tartozik az NB 3-as pontvadászat lebonyolítása (2013/14-es szezon), azóta nem volt ilyen magas számú Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei képviselet az NB-s osztályokban. 2018-tól - egy szezon kivételével – négy, míg 2013-2017 között három megyei egyesületet adtunk az NB-s ligákba. Emlékeztetőül, a 2012-13-as szezonig régiós szinten, hat csoportban közel 100 együttes versenyzett a harmadik vonalban, amit 2013 nyarától lefeleztek és azóta három csoportban bonyolítja le a központ a harmadosztályú küzdelmeket. A 2013 előtti években a régiónk csapatait felvonultató NB III. Tisza-csoportban rendszeresen a legtöbb csapattal, általánosságban elmondható hogy minimum hét, de akadt olyan év amikor 11 egyesülettel képviselte magát Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye.