2021. január 16. szombat, Gusztáv nap van. Holnap Antal, Antónia nap lesz.

Hat új bölcsődét épít Szabolcs-Szatmár-Beregben a görögkatolikus egyház

Hat Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei városban épít új bölcsődéket a görögkatolikus Nyíregyházi Egyházmegye, az összesen mintegy hárommilliárd forint értékű beruházást a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban elnyert támogatásból finanszírozzák.

Az egyházmegye honlapján olvasható tájékoztatás szerint a bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése című pályázat segítségével Nyírbátorban, Mátészalkán, Fehérgyarmaton, Vásárosnaményban, Demecserben és Máriapócson létesülnek új bölcsődei épületek. Öt helyszínen négy-négy csoportban negyvennyolc gyermeket fogadnak majd az intézmények, Máriapócson pedig kétcsoportos, huszonnégy férőhelyes, teljesen akadálymentesített bölcsődét alakítanak ki. A hat külön projekt keretében megvalósuló bölcsődék tervezése november elején kezdődött, az intézmények várhatóan 2022 decemberéig készülnek el - olvasható a www.nyirgorkat.hu oldalon. (fotó: illusztáció - babaszoba.hu)

- MTI -