2020. július 5. vasárnap, Emese, Sarolta nap van. Holnap Csaba nap lesz.

Ideiglenes járványügyi menetrendek a regionális vasútvonalakon is

A közösségi közlekedési hálózaton a járványhelyzet jelentősen visszavetette az utasforgalmat, ezért 2020. június 6-tól több vasútvonalon ideiglenes járványügyi menetrend lép életbe, a járatok egy része helyett pótlóbuszok szállítják az utasokat. A változások a vonaton utazók nagyjából 4 százalékát érintik, közölte a MÁV Start. Az ideiglenes járványügyi menetrendek bevezetése lehetőséget teremt arra, hogy a felszabaduló vasúti jármű és állományi kapacitásokat a MÁV a fővonali közlekedésre csoportosítsa át.

A változás érint több megyei járatot is, június 6-tól naponta egy vonatpár közlekedik például a Fehérgyarmat–Zajta vonalon, a többi járat helyett pótlóbuszok járnak. Naponta egy vonatpár közlekedik június 6-tól, a többi vonat utasai a vasúttal párhuzamos útvonalon közlekedő helyközi buszjáratokkal utazhatnak a Nyíregyháza-Nyírbátor, Mátészalka–Csenger vonalon. Naponta két vonatpár közlekedik mások mellett a Mátészalka–Záhony és Nyíregyháza–Vásárosnamény vonalon, a többi járat helyett pótlóbuszok járnak. A részletes menetrendeket a vasúttársaság a honlapján érhető el. (fotó: illusztráció)