2021. április 10. szombat, Zsolt nap van. Holnap Leó, Szaniszló nap lesz.

Iskolaidőben csellengő diákokat ellenőriztek Nyíregyházán

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya, és a Nyíregyházi Rendőrkapitányság munkatársai ellenőrizték Nyíregyháza belvárosában a tanköteles, iskolaidőben felügyelet nélkül csellengő diákokat a napokban. A program célja kettős, a fiatalok felelősségérzetének fokozása, és védelmük, hogy az iskolakerülés ideje alatt ne váljanak bűncselekmény áldozatává.

A rendőrség a szülők felelősségére is felhívja a figyelmet. Kérjük, hogy napközben, munkaidőben többször ellenőrizzék gyermekeiket, hogy valóban az iskolában, vagy ha online oktatásban vesznek részt, akkor otthon tartózkodnak-e. Amennyiben kiderül, hogy iskolaidőben tanulás helyett a csellengést választja, beszélgessenek el vele, és tisztázzák az iskolakerülés okát.

- SzSzBMRFK -