2020. november 25. szerda, Katalin nap van. Holnap Virág nap lesz.

Jubileum és közös faültetés

Az idén 30 éves jubileumát ünneplő Dunapack Kft. felajánlásának köszönhetően a jövőben összesen 30 db újonnan ültetett ezüst hársfa és oszlopos juhar teszi hangulatosabbá és zöldebbé Nyíregyházán a Tünde utcát. Néhány facsemetét november 18-án dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere és Rasovszky Miklós a Dunapack Kft. ügyvezető igazgatója közösen ültetett el.

Nyíregyházán az utóbbi öt évben a fásítási program mellett számos helyszínen történt zöldfelület fejlesztés. Parkok, közterületek újultak meg. A belváros két ikonikus parkja, a Benczúr és Bessenyei tér mellett elkészült a Bujtosi Városliget és a Pazonyi tér rekonstrukciója. A belvárosi „kiserdők” területén is új pihenő és játszópark épült. A volt Tiszavasvári úti laktanya területén egy barnamezős beruházás keretében hoztak létre pihenésre, kikapcsolódásra alkalmas közösségi teret játszótérrel, főzőhelyekkel, ahol 330 fát és 13 ezer db cserjét ültettek el.

A városszépítő munka ma is folytatódik a nyíregyházi cégek, vállalkozások támogatásával és hozzájárulásával.

- Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Sajtószolgálat –

Fotó: Szarka Lajos