2024. április 26. péntek, Ervin nap van. Holnap Zita nap lesz.

Jubileumi tanévére készül a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium

Századik, jubileumi tanévének megünneplésére készül a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium. Bár a centenáriumi rendezvények 2021 szeptemberétől veszik kezdetüket, már javában zajlik a szervező, előkészítő munka. Ennek egyik fontos mozzanata a „100 év – 100 történet” címmel közzétett felhívás, mely a vasváris öregdiákokhoz szól, arra kérve őket, hogy írják meg egy-egy számukra fontos vasváris élményüket, emléküket. Ahogyan a szervezők fogalmaznak: az iskola száz tanévének története sok-sok apró mozaikból áll össze, köztük azokból a történetekből, élményekből, melyek az egykori tanulókat a gimnáziumhoz kötik.

Az iskola honlapján is elérhetőek lesznek majd a beérkezett anyagok, így a kerek évforduló kapcsán, az írásokat olvasgatva is lehetőség lesz a közös emlékezésre, nosztalgiázásra.

A gimnázium március 15-ig várja a felejthetetlen vasváris éveket felelevenítő írásokat, fotókat, emlékeket a következő e-mail címre: vpg.jubileum100@gmail.com.

További programok

2024.04.29 Csillagles