2024. április 26. péntek, Ervin nap van. Holnap Zita nap lesz.

Kerékpárosbarát település lett Nyíregyháza

Újra kerékpárosbarát település lett Nyíregyháza. A díjat az önkormányzat nevében Pató István a Városfejlesztési és Városüzemeltetési osztály vezetője vette át március 24-én Budapesten, a KTI Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézetben tartott ünnepségen. A „Kerékpárosbarát Település” (KBT) és „Kerékpárosbarát Munkahely” (KBM) pályázatokhoz kapcsolódó címmel az önkormányzatok, vállalatok és közintézmények környezetbarát közlekedést támogató, azon belül is a kerékpárral történő munkába járást elősegítő intézkedéseit ismerik el.

A megítélt titulust egy éven keresztül viselheti a település. A kerékpárosbarát cím alapvetően erkölcsi elismerés, amelyet azok a települések és munkahelyek nyerhetnek el, amelyek konkrét és kiemelkedő lépésekkel igyekeznek növelni a kerékpáros életmód elfogadottságát szűkebb és tágabb környezetükben egyaránt.

Korábbi elismerések:

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata Kerékpárosbarát Település volt 2011-ben,

2014-ben, és 2015-ben.

2020 és 2021-ben pedig Haladó Kerékpárosbarát Település címet nyert a város.

- Nyíregyháza MJV -