2021. április 10. szombat, Zsolt nap van. Holnap Leó, Szaniszló nap lesz.

Kezdődik a nagyböjt

Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a bűnbánati időszakban hitük elmélyítésével, kiengesztelődéssel és böjttel készülnek a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére. A XI. századig a böjt olyannyira szigorú volt, hogy késő délutánig semmit nem ettek, húst, tejterméket és tojást pedig a böjti napokon egyáltalán nem fogyasztottak. Az egyház mára enyhített a böjti szabályokon, csak hamvazószerdára és nagypéntekre ír elő szigorú böjtöt: a 18 és 60 év közötti hívek csak háromszor étkezhetnek és egyszer lakhatnak jól. E két napon és nagyböjt többi péntekén a 14 évesnél idősebb tagjait arra kéri az egyház, hogy a böjti fegyelem részeként ne fogyasszanak húst. A mai kor embere számára a böjt a dohányzástól, az édességtől, a szórakozástól való tartózkodást is jelentheti. (fotó: illusztráció)

- MTI -

További belföldi hírek