2020. május 27. szerda, Hella nap van. Holnap Csanád, Emil nap lesz.

Kis nagy marák születtek a Nyíregyházi Állatparkban

A pampanyúl vagy más néven nagy mara Földünk második legnagyobb rágcsálója. Megjelenése olyan, mintha egy nyulat kereszteztek volna egy őzzel, valójában azonban a tengerimalacfélék családjába tartozik.

A Nyíregyházi Állatparkban élő 3 tenyészpár közül most mindháromnak születettek utódai májusban.

A 3 hónap vemhességi idő után világra jött kölykök már 24 órával a születésük után képesek önállóan járkálni, ekkor még leginkább a rejtett kotorékban tartózkodnak, de a különböző életkorú utódok már napsütéses időben előszeretettel tartózkodnak a föld felszíne felett is az Andok kalandok kifutórendszerben. Bár hamar elkezdték enni a fűféléket, a rágcsálóknál szokatlan módon, akár 13 hetes korukig szopni is fognak.

A kölykök felnevelése idején az addig csak kettesben élő párok, a többi párral átmeneti kolóniát alkotnak, s bár egymás kicsinyeit nem szoptatják, közösen vigyáznak az 5  utódra.

A kölykök már megtekinthetőek az Andok-kalandok kifutórendszerében – olvasható a Nyíregyházi Állatpark oldalán.

- Nyíregyházi Állatpark -