2024. október 22. kedd, Előd nap van. Holnap Gyöngyi nap lesz.

Koronavírus - Ezek a legfrissebb szennyvízadatok

Stagnálást mutat a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ. Az év 27. hetében a mintavételi helyek többségére is stagnáló tendencia jellemző, de emelkedő tendencia tapasztalható Nyíregyházán, Szegeden és Szolnokon, míg csökkenés látható Székesfehérváron és Tatabányán. A múlt héten már csak öt vármegyeszékhelyen - Kaposváron, Kecskeméten, Szombathelyen, Veszprémben és Zalaegerszegen - volt kimutatási határ alatt a koronavírus örökítőanyag mennyisége - tették hozzá.

A koronavírus örökítőanyagának koncentrációja Budapesti déli részén az "emelkedett", Győrben, Pécsett, Szekszárdon, Szolnokon, Békéscsabán, Debrecenben, Nyíregyházán, Miskolcon, Egerben, Salgótarjánban, valamint Budapest központi és északi részén "mérsékelt", máshol az "alacsony" tartományba esik.