2021. április 10. szombat, Zsolt nap van. Holnap Leó, Szaniszló nap lesz.

Közös ügyünk az állatvédelem

Az ország hetedik állatvédelmi kerekasztal beszélgetését tartották szerdán, Nyíregyházán. Ovádi Péter, a Nemzeti Állatvédelmi Program megújításáért és végrehajtásáért felelős miniszteri biztos az esemény utáni sajtótájékoztatón elmondta: a cél, hogy 5 éven belül Magyarország állatvédelem területén is Európa élvonalába tartozzon. Hozzátette: a programba a helyi tapasztalatokat is beintegrálják. Kiemelte, az ivartalanításra kiemelt figyelmet és több forrást kell biztosítani, a szemléletformálást már kisgyermekkorban el kell kezdeni, és az állatmenhelyeket/ebrendészeti telepeket fejleszteni kell, külön figyelemmel a civil szervezetekre. Erre pályázatok állnak majd rendelkezések.

Dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere kiemelte: a megyeszékhelyen van az egyik legmodernebb ebrendészeti telep, ahol összesen 108 kutyát tudnak elhelyezni. Az ő munkájukat civil szervezetek is segítik. A város és a térség két országgyűlési képviselője, Dr. Szabó Tünde és Dr. Vinnai Győző is a felelős állattartást emelte ki. Az edukáció fontosságára hívták fel a figyelmet: minél kisebb korban kell elkezdeni a szemléletformálást. Magyarországon jelenleg 2,5 millió kutya és 3 millió macska él.  (fotó: Szarka Lajos)