2021. január 16. szombat, Gusztáv nap van. Holnap Antal, Antónia nap lesz.

Krúdy Gyula díj: Várják a jelöléseket

A hónap végéig várják a jelöléseket a Nyíregyháza város kulturális életéért Krúdy Gyula díjra. A Krúdy Gyula-díjat a városban hosszabb ideje eredményesen tevékenykedő tudományos kutatónak vagy munkatársnak, képző- és építőművésznek, a közművelődés, közgyűjtemény, tánc, kórus, film, zene, színház, valamint a nyomtatott vagy az elektronikus sajtó területén hosszabb ideje dolgozó személynek adományozható.

A javaslatot az önkormányzat által alapított kitüntetések rendszeréről és azok adományozásának rendjéről szóló önkormányzati rendeletben meghatározott nyomtatványon kell benyújtani 2020. november 30. napjáig Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteréhez. A nyomtatvány megtalálható a varoshaza.nyiregyhaza.hu honlapokon, illetve személyesen átvehető Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal főportáján. (fotó: archív)