Korábbi tájékoztatásunknak megfelelően folyamatosan beszámolunk a lakosságnak a vízminőség javítását célzó intézkedésekről, és azok előrehaladásáról Jósa András Tagkórházunkban.
Ahogy arról már beszámoltunk, intézményünk a vizsgálati eredmények kézhezvételét követően haladéktalanul megtette a szükséges szakmai (kórházhigiénés) intézkedéseket, melyeket a hatóság is felügyel. Folyamatosan együttműködünk a hatóságokkal és a kórház műszaki üzemeltetőjével, a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatósággal (KEF) a szükséges műszaki intézkedések minél előbbi sikere érdekében. A külső műszaki üzemeltető KEF 2024. január 1-től vette át intézményünkben az üzemeltetést kormányrendelet alapján, beleértve a vízellátás biztosítását és karbantartását.
A helyzet megnyugtató rendeződéséig betegeinket és dolgozóinkat palackozott vízzel látja el a KEF, és megkezdte az általa szükségesnek ítélt, illetve a hatóságok által elvárt beavatkozásokat a vízminőség javítása érdekében. Intézményünk feladata a biztonságos betegellátás, ezért a higiénés rendelkezések alapján módosítottuk az egyes betegápolási folyamatainkat, a zavartalan működés biztosítása érdekében.
A műszaki munkálatok előrehaladásáról és a várható rendeződés időpontjáról kizárólag a KEF tud felvilágosítást adni, melyről folyamatos tájékoztatásukat kértük. Amint a szükséges információk rendelkezésünkre állnak, azokról haladéktalanul tájékoztatjuk a lakosságot.
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház