2019. augusztus 25. vasárnap, Lajos, Patrícia nap van. Holnap Izsó nap lesz.

Letartóztatta a bíróság a feleségét bántalmazó férfit

A Nyíregyházi Járásbíróság nyomozási bírája testi sértéssel elkövetett kapcsolati erőszak bűntette miatt indult eljárásban egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását. A nyomozás adatai szerint a gyanúsított italozó életmódja miatt rendszeresen vitatkozott a feleségével, bántalmazta őt. 2019 májusában egy este a gyanúsított életveszélyesen megfenyegette a feleségét azzal, hogy ha nem költözik el a közös lakóházukból, akkor megöli, majd családtagjait és gyermekét kizárta a házból. A család két órát töltött az utcán, s ezután a feleség értesítette a rendőrséget. A bíróság távoltartást rendelt el a gyanúsítottal szemben, aki megszegte a távoltartás szabályait, elment a felesége lakásába, és többször ököllel bántalmazta az ágyban fekvő nőt. A sértettnek végül sikerült kimenekülnie az ingatlanból. A végzés nem végleges, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be - közölte a Nyíregyházi Törvényszék. (fotó: illusztráció)