2021. október 22. péntek, Előd nap van. Holnap Gyöngyi nap lesz.

Levéltári nap Nyíregyházán

Múltidéző tudományos konferenciával és egy különleges – a ’80-as évek Nyíregyházájára kalauzoló – kiállítással fűszerezve rendezte meg a Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára a 28. levéltári napját. Az eseményen Kujbusné dr. Mecsei Éva intézményvezető köszöntötte a résztvevőket, Baracsi Endre, a megyei közgyűlés alelnöke és Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere szintén szólt a jelenlévőkhöz. Dr. Mikó Zsuzsanna, a Magyar Nemzeti Levéltár főigazgató-helyettes pedig még több, a mostanihoz hasonló kiállítást ígért, és arra biztatott mindenkit, hogy a helyi közösségek gyűjtsék össze a negyven éve keletkezett dokumentumokat, hogy azt a levéltárak megőrizhessék. A folytatásban az 1980-as évekről hallhatott előadásokat a közönség, illetve jutalmakat díjakat adtak át. (fotó: Sipeki Péter)

- Szabolcs Online -