2021. március 4. csütörtök, Kázmér nap van. Holnap Adorján, Adrián nap lesz.

Már három fajta vakcinával oltanak Nyíregyházán is

Már három fajta vakcinát használ a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház.

A múlt héten 210 ampulla orosz oltóanyagot is kapott az egészségügyi intézmény, ezt 1050 személy kapja meg. A vakcinával most a 60 és 74 év közötti, krónikus betegséggel nem rendelkezőket oltják, hangzott el a nyíregyházi televízióban.

Az oltási kedv összességében emelkedik a megyében. Dr. Szondi Zita, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója elmondta: A háziorvosoknak óriási szerepük van abban, hogy a vakcinák közötti különbségre és a vakcinák biztonságosságára felhívják a figyelmet és ennek megfelelően tudják kiválasztani a praxisukból azokat, akik az oltásra alkalmasak. A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől minden héten friss listát kapnak.

Felhívták a figyelmet: fontos az, hogy a hozzájárulási nyilatkozatot és a tájékoztatót mindenki olvassa el, hiszen abban minden tudnivaló szerepel, amit érdemes ismerni az oltásról.

- nyiregyhaza.hu -