2020. július 5. vasárnap, Emese, Sarolta nap van. Holnap Csaba nap lesz.

Marad a távoktatás a Nyíregyházi Egyetemen

A Nyíregyházi Egyetem döntése értelmében a rektor fenntartja a koronavírus-járvány miatt elrendelt távoktatást. A szemeszter szorgalmi időszákban és a vizsgaidőszakban is a digitális forma marad érvényben, néhány intézet személyes jelenlétet igénylő vizsgákat is tart, melyeket külön egyeztetnek a hallgatóikkal – tájékoztatott Vassné dr. habil. Figula Erika, az intézmény vezetője.

Az intézmény által kidolgozott szabályok szerint zajlanak majd a záróvizsgák a személyes jelenléttel, szűkített létszámú vizsgabizottságok előtt a megfelelő védőfelszerelések használata és a távolsági szabályok betartása mellett. A záróvizsgák lebonyolításával kapcsolatban, az eljárás menetéről, a szükséges teendőkről a Neptun rendszeren keresztül értesítik a hallgatókat – írja közleményében a Nyíregyházi Egyetem.