2021. március 4. csütörtök, Kázmér nap van. Holnap Adorján, Adrián nap lesz.

Megújult szakokkal várják a hallgatókat a Nyíregyházi Egyetemen

A Nyíregyházi Egyetem a térség szellemi központja, melynek egyik legfontosabb célja, hogy gyakorlatorientált képzéseket biztosítson a hallgatóinak – mondta Vassné dr. Figula Erika, a Nyíregyházi Egyetem rektora az intézmény sajtótájékoztatóján. Az egyetem mintatantervét a legújabb munkaerő-piaci igények alapján alakították át, és számos ösztöndíjjal támogatják a hallgatókat. Január 20-ától négy héten át, minden szerdán 10 órakor várják a harmadikos és végzős középiskolásokat, akik az egyetem Youtube-csatornáján választ kaphatnak kérdéseikre az intézmény oktatóitól. Az alapképzésben új szak a mérnök-informatikus, és újraindul a kémia, környezettan, kommunikáció és médiatudomány, illetve a környezetkultúra alapszak is. Az osztatlan tanárképzésben 52 nappali és 13 levelező szak várja a hallgatókat.

- Sz-Sz-B megyei Sajtószolgálat/KM -