Egyhetes országos közúti ellenőrzést tartott a rendőrség múlt héten, a ROADPOL keretében. Szabolcs-Szatmár-Beregben is több volt az egyenruhás az utakon. A vármegyei rendőrség tájékoztatása szerint Szabolcsban csaknem 13 ezer járművezetőt ellenőriztek. 33 esetben intézkedtek olyan gépjárművezetővel szemben, aki ittasan vagy bódultan közlekedett és 2 kerékpárost is eljárás alá vontak. A 24 órás Alkohol- és Drogmarathon ideje alatt a 2880 ellenőrzött járművezető közül kilencen voltak ittasak, és 1 kerékpárossal szemben is indult eljárás.
- Sz-Sz-B megyei Sajtószolgálat -