2021. május 12. szerda, Pongrác nap van. Holnap Imola, Szervác nap lesz.

Mérföldkövéhez érkezett a nagykörút bezárása

Mérföldkövéhez érkezett a közeljövő egyik legnagyobb beruházása, a nagykörút bezárása, közölte közösségi oldalán Nyíregyháza MJV polgármestere. Dr. Kovács Ferenc bejegyzésében azt írja: a kétszer két sávos belső gyűrűnek egy jelentős szakasza évtizedek óta hiányzik. Most viszont az elkészült tervdokumentációk birtokában megjelent a közbeszerzési értesítőben a kivitelezésre való felhívás. A tervek szerint a Vasútállomástól a Debreceni úti felüljáróig szintén négysávossá válik a nagykörút, így alakulhat ki a teljes, belső körgyűrűje Nyíregyházának. A polgármester emlékeztetett: van egy, a várost elkerülő külső körgyűrűnk, melynek a nyugati részét sikeresen megépítettük az elmúlt években. Így már csak az északi szakasza hiányzik, dolgozunk azon is, hogy minél hamarabb megvalósulhasson. Kevés város mondhatja el azt magáról, hogy két körgyűrű segíti a gyorsabb és biztonságosabb közlekedést – zárta sorait Dr. Kovács Ferenc. (fotó: Facebook/Dr. Kovács Ferenc)