2020. október 28. szerda, Simon, Szimonetta nap van. Holnap Nárcisz nap lesz.

Négy érmet szereztek a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái

A hétvégén a Lantos Mihály Sportközpont adott otthont a 7. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőnek. A kétnapos viadalon a szuperliga ügyességi számai közül a férfi súlylökők állhattak először a dobókörbe, ahol a Nyíregyházi Sportcentrum atlétája, Tóth Balázs 17 méteres lökésével a dobogó második helyére állhatott fel. A férfiak diszkoszvető számában szintén nyíregyházi ezüstérem született Szikszai Róbert (59.74) jóvoltából.

Az első nap zárasként férfiak 10.000 méteres gyaloglószámát rendezték meg. A nyíregyháziak gyaloglójának, Helebrandt Máténak 41.59.88 perces eredménnyel sikerült a 25 körös távot teljesíteni, ezzel pedig ezüstérmes lett.

A lányoknál két nyíregyházinak szurkolhattunk. Tucsa Veronika a legjobb súlylökők mezőnyében versenyzett. 12.36-tal a hetedik helyig sikerült löknie. A két napra a koronát Kerekes Dóra tette fel diszkoszvetésben, 53.66 méteres dobásával az abszolút első helyet vívta ki magának.

- NySC -